3 pomysły na stylową łazienkę

styl industrialny w łazience Fot. Łazienka w stylu industrialnym, home-designing.com.

Nie wiesz, w jakim stylu chciałbyś zaaranżować swoją łazienkę? Przeczytaj zatem, jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym, rustykalnym lub angielskim!

Stylowa łazienka o industrialnym charakterze

Chcąc stworzyć stylową łazienkę, warto wybrać montaż podtynkowy ceramiki i armatury łazienkowej. Dzięki temu wszystkie przyłącza zostają ukryte, a wnętrze prezentuje się niczym pokój kąpielowy. Decydując się na aranżację w stylu industrialnym można wybrać stalową wannę wolnostojącą, a do niej dobrać prostą baterię, najlepiej wykonaną z mosiądzu nie pokrytego błyszczącą chromowaną warstwą. Podobnie do takiej aranżacji pasować będą umywalki wmontowane w blat konglomeratowy bądź z gatunku drewna egzotycznego, które nadaje się do adaptacji w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Również pisuar bądź miski WC mogą być stalowe i podwieszane, tworząc sterylną i monochromatyczną, surową aranżację. Można w niej postawić na wodoodporny kamień dekoracyjny, bądź ścianę utrzymaną w szarościach. W loftowych wnętrzach łazienek można rezygnować z tradycyjnych płytek.

łazienka w stylu industrialnym
Fot. Łazienka urządzona w stylu industrialnym, thesummeryumbrella.com.

Stylowa łazienka o rustykalnym charakterze

Decydując się na aranżację łazienki w stylu rustykalnym, koniecznie trzeba zadbać o dobór odpowiedniej ceramiki i materiałów do obudowy. Dobrze sprawdzą się wanny i umywalki akrylowe. Można zdecydować się na okrągłą wannę z obudową karton-gipsową, na której można przykleić drewnopodobne panele. W ten sposób stworzy się prawdziwą strefę SPA w swojej łazience, przypominającą tradycyjne ruskie banie. Oczywiście aby wystrój był spójny do okrągłej wanny warto dobrać umywalki w tym samym kształcie, które wpisze się w drewniany blat z widocznymi sękami. Do takiej łazienki dobrze nadaje się np. drewno tekowe, a z polskich gatunków odpowiednio zaimpregnowane drewno dębowe. W takiej aranżacji można postawić na kafelki w brązowym kolorze, zarówno na ścianach, jak i na podłodze.

łazienka w stylu rustykalnym
Fot. Rustykalny styl w łazience, homedit.com.

Łazienka w stylu angielskim – ponadczasowa biel

Szukając ponadczasowych rozwiązań aranżacyjnych warto zdecydować się na łazienkę w stylu angielskim. Oczywiście na ścianach królować tu będzie angielska boazeria, która bardzo dobrze się sprawdzi w strefie podwyższonej wilgotności. Do niej można dobrać drobne mozaikowe białe płytki bądź panele drewnopodobne. Tutaj najlepiej sprawdzi się stylizowana żeliwna wanna na nóżkach i dobrana do niej mosiężna baterie wannowo-prysznicowa. Do niej można dobrać utrzymane w podobnej stylistyce umywalki, ścienne lub umywalki nablatowe, np. w kształcie mis, wpisane w drewniany blat. Wszystkie elementy armatury są w tej aranżacji utrzymane w bieli. Odmianę stanowią drewniane i mosiężne akcenty, podobnie jak w stylu rustykalnym, w którym jednak można pozwolić sobie na więcej koloru. W łazience w stylu angielskim nie można zapomnieć o zasłonach zdobionych ornamentowymi wzorami.

styl angielski w łazience
Fot. Łazienka wykonana w stylu angielskim, catpillow.co.

3 pomysły na stylową łazienkę mogą dać inspirację do tworzenia własnych projektów. Oprócz estetyki koniecznie należy także zadbać o wygodę, komfort i funkcjonalność naszej łazienki oraz postawić na jakość i sprawdzone materiały.