Najłatwiej jest rozdzielić dwie części pokoju niewielkim parawanem, który zapewni rodzicom poczucie intymności, a jednocześnie nie oddali ich zanadto od małego dziecka. W salonie taką przesłoną może być lekki regał na książki i bibeloty, jednak ustawiony w bezpiecznym oddaleniu od łóżeczka dziecka.
Istotnym elementem będzie również niewysoka komoda, która pomieści ubranka i kosmetyki pielęgnacyjne, a na jej wierzchu znajdzie się miejsce dla przewijaka. Przydatny jest też wygodny fotel w pobliżu, na którym mama może usiąść z dzieckiem podczas karmienia, albo usypiania.
Jeśli jednak ograniczona przestrzeń nie pozwala na umieszczenie komody, to dostępne są specjalne, zawieszane na łóżko kieszenie z tkaniny, w których schowamy niezbędne rzeczy. Natomiast przewijak można montować na samym łóżeczku. Istnieją również niemowlęce łóżeczka dostawne, które po odjęciu bocznej ścianki łączy się z łóżkiem rodziców. Dzięki temu dziecko śpi blisko nich.
Nawet małe dziecko potrzebuje bodźców, które przyciągną jego uwagę, zaciekawią i przyczynią się do rozwoju wyobraźni. Dlatego aranżując kącik dziecięcy, nie można zapomnieć o ozdobach, a w późniejszym okresie podwieszanych zabawkach. Tutaj ważny jest kolor – moce i żywe barwy będą atrakcją dla małego, pociągając go do poznawania świata zewnętrznego. Dzieci najwcześniej reagują na kolor biały, czarny i czerwony. Udekorowanie ścian prostymi wielobarwnymi ozdobami, rozweseli kącik i przyniesie pozytywne efekty.