Kafelki do łazienki – propozycje kolorystyczne
Kolory, które dominują w nowoczesnych aranżacjach wnętrz są stonowane i neutralne. Szare, białe czy czarne kafelki do łazienki nawiązują do bardzo popularnego stylu skandynawskiego, a jednocześnie są uniwersalne i można stosować je w różnych konfiguracjach. Jasne płytki optycznie powiększą pomieszczenie, czarne i szare nadadzą mu eleganckiego charakteru. Wszystkie te kolory stanowią również wdzięczne tło dla kafelków o bardziej wyrazistej barwie.
Rektyfikowane kafelki do łazienki
Rektyfikowane kafelki do łazienki to idealne rozwiązanie dla wnętrz, które chcemy utrzymać w nowoczesnej stylistyce. Płytki te poddawane są dodatkowej obróbce, która zapewnia im identyczny rozmiar i regularne, wyraźne brzegi.
Fot. Kolekcja Geometric Game, Opoczno
Tym różnią się od tradycyjnych, kalibrowanych kafelków, które często mają różne wymiary – w jednej partii mogą znaleźć się płytki różniące się od siebie nawet kilkoma milimetrami szerokości. Dodatkowo ich boki są lekko zaokrąglone, a powierzchnia wybrzuszona, przez co, trudno jest uzyskać harmonijny, jednolity wygląd ścian. Natomiast rektyfikowane kafelki do łazienki mają identyczne wymiary i wyraźnie zakończone krawędzie, a kąty między nimi wynoszą 90°. Dzięki temu płytki idealnie do siebie przylegają. Za ich sprawą łazienka zyskuje nowoczesny, spójny wygląd.
Kafelki do łazienki – jaki rozmiar?
Obecnie największą popularnością cieszą się wielkoformatowe kafelki do łazienki. Są nowoczesne i pozwalają uzyskać harmonijny i monochromatyczny wygląd wnętrza. Podkreślają przestrzeń w dużej łazience, ale doskonale sprawdzą się również w niewielkim pomieszczeniu. Dzięki wielkoformatowym płytkom (najlepiej rektyfikowanym) ściany i podłoga łazienki zyskują jednolity wygląd. W ten sposób wnętrze wydaje się być większe i zachowuje nowoczesny charakter.
Fot. Kolekcja Amiche/Amici, Paradyż
Optycznemu powiększeniu przestrzeni służą również połyskujące kafelki do łazienki, które działają podobnie do luster – ich błyszcząca powierzchnia odbija światło i daje wrażenie głębi, które wizualnie poszerza wnętrze.