Funkcjonalne szafki łazienkowe. Wybierz idealny model!

szafka podumywalkowa z umywalką Fot. Szafka podumywalkowa Sycylia w zestawie z umywalką Ummo, Antado.

Odpowiednie meble łazienkowe najlepiej wybrać już na etapie projektowania łazienki. Powinniśmy uwzględnić wielkość pomieszczenia i dopasować stosowne wymiary szafki łazienkowej. Jeżeli nie decydujemy się na zabudowanie łazienki meblami na wymiar, możemy posiłkować się gotowymi projektami. Dobranie odpowiedniej wielkości mebla, nie powinno stanowić problemu, ponieważ na rynku są dostępne niemalże wszystkie wymiary szafek, od kompaktowych, do mikroskopijnego pomieszczenia, po szafki łazienkowe z dwiema a nawet trzema umywalkami, przeznaczonymi do “pokoi” kąpielowych.

Producenci,  w swojej ofercie, posiadają szeroką gamę kolorystyczną frontów, oraz różnorodne uchwyty – od minimalnych, surowych i modernistycznych, po aranżacje w stylu prowansalskim, tradycyjne i ciepłe.

Przy dokonywaniu wyboru, należy również zwrócić uwagę na materiał  z jakiego wykonane są szafki łazienkowe. Z uwagi na warunki jakie panują w tym pomieszczeniu (wilgoć, ciepło), oraz praktycznie stały kontakt z wodą, warto wybrać mebel, którego powłoka jest odpowiednio zabezpieczona i odporna na działanie takich czynników.

Szafki łazienkowe stojące

Stabilne nóżki, które umożliwiają postawienie szafki bez konieczności naruszania glazury to podstawowy element szafek łazienkowych stojących.  Dużą, praktyczną szafką stojącą, która pomieści przybory całej rodziny jest mebel firmy Cooke&Lewis, model Imandra. Produkt ten objęty jest 10 letnią gwarancją.

szafka pod umywalkę
Fot. Szafka pod umywalkę Cooke & Lewis.

 

Przeciwieństwem modnego, prostego designu jest szafka z litego drewna – odpornego na działanie wody i wilgoci o wyjątkowym wyglądzie. Model Charlotte jest oryginalnym i stylowym meblem w rustykalnym stylu.

Fot. Szafka łazienkowa Charlotte New 1, Seart.

Szafki łazienkowe wiszące

Pomysłem na małą przestrzeń, lub gdy nie potrzebujemy dużych szuflad, może stać się szafka z blatem, na którym można zamontować umywalkę firmy Simple Elita.

szafka z blatem
Fot. Szafka z blatem Simple, Elita.

Szafka Cersanit Colour, charakteryzuje się gładkimi frontami z systemem otwierania dotykowego. Fronty są dostępne w 4 różnych wersjach kolorystycznych.

szafka wisząca pod umywalkę
Fot. Szafka wisząca pod umywalkę Colour 60, Cersanit.

Zestawy z umywalką

Zestawy z umywalką są dobrym sposobem na szybkie urządzenie łazienki. Szafki łazienkowe z umywalką i baterią w zestawie to rozwiązanie 3w1. Na uwagę zasługuje zestaw Roca z kolekcji Cube. Szafka posiada dwie, pojemne szuflady, oraz wysokiej jakości umywalkę ceramiczną. Biały kolor frontów i prosty wygląd czynią ją meblem uniwersalnym, pasującym do większości aranżacji.

zestaw łazienkowy z szufladami
Fot. Zestaw łazienkowy Unik z 2 szufladami, kolekcja Cube, Roca.

Szafka z kolekcji Antado Sycylia to zestaw zawierający umywalkę z szeroką półką ceramiczną, co może być świetnym i praktycznym rozwiązaniem na zorganizowanie miejsca dla kosmetyków, oraz czyni ją łatwą w utrzymaniu czystości.

szafka podumywalkowa
Fot. Szafka podumywalkowa Sycylia Stare Drewno z umywalką meblową Ummo, Antado.

Ostatnim aspektem, wartym uwagi, jest pojemność szafki. Przed zakupem zweryfikujmy nasze potrzeby. Zastanówmy się jakie będzie jej dodatkowe przeznaczenie. Pakowne i praktyczne szuflady ułatwią organizację łazienki. Pomieszczą kosmetyki, przybory toaletowe oraz środki czystości. Solidne zawiasy gwarantują długą żywotność szafki i jej odporność na czynniki mechaniczne. Jeżeli do tych cech dodamy jeszcze system cichego domykania – otrzymamy szafkę idealną.