Akcesoria łazienkowe – co warto mieć w łazience?

akcesoria łazienkowe Fot. Akcesoria łazienkowe produkcji firmy Salle More.

Ciekawe akcesoria łazienkowe decydują w dużej mierze o wyglądzie całej łazienki. Nawet jeśli nie możemy lub nie chcemy decydować się na większy remont łazienki, możemy ożywić oraz odnowić wnętrze ciekawymi akcesoriami. Czasami niby nieistotny dla wyglądu łazienki zestaw akcesoriów może zmienić wnętrze.

Akcesoria łazienkowe – co warto mieć w łazience?

Wieszak na ręczniki, na papier toaletowy, pojemniki na mydło czy też na pastę i szczoteczkę do zębów przybrały w dzisiejszych czasach niekonwencjonalną formę. Łazienkowe dodatki ozdobić mogą nawet najbardziej monotonne wnętrza. Oczywiście ciekawe akcesoria łazienkowe powinny być nie tylko atrakcyjne, ale również powinny usprawnić codzienne czynności. Podpowiadamy, jakie akcesoria powinny znaleźć się w łazience idealnej.

Według nas żadna łazienka nie miałaby racji bytu bez lustra oraz wieszaka na ręczniki. Z pewnością w łazience warto mieć organizer łazienkowy, który przydaje się szczególnie w niewielkich łazienkach.. Przydatnym dodatkiem do łazienki będą także kosze na ubrania. Kolejne niezbędniki łazienkowe to dopasowane do siebie mydelniczka lub / i dozownik do mydła oraz kubek na szczoteczki do zębów. W grę wchodzą tutaj zarówno dozowniki tzw. blatowe, czyli takie, które można postawić na półce lub umywalce oraz dozowniki montowane na ścianie.

Do najpopularniejszych akcesoriów dedykowanych do łazienek należą lustra, wieszaki, dywaniki, mydelniczki, uchwyty na papier toaletowy, maty, wagi, a także pojemniki na bieliznę. Na rynku obecnie dostępnych jest również wiele niestandardowych akcesoriów takich jak, np. ciekawe wieszaki na nożyczki do obcinania paznokci.

Warto przed zakupem odpowiednich dodatków dokładnie przyjrzeć się pomieszczeniu. Jeżeli jest świeżo po remoncie lub wykończeniu i od początku mieliśmy swoją “wizję” oraz określony styl łazienki – wybór nie powinien stanowić problemu.

Ciekawe akcesoria łazienkowe – polecane serie

Marka Stella zajmuje się produkcją wysokiej jakości artykułów do łazienki. Wśród proponowanych akcesoriów można odnaleźć rozmaite koszyki, haczyki, wieszaki, uchwyty na papier, szczotki do WC, pojemniki i wiele innych rzeczy.

zestaw łazienkowy
Fot. Zestaw łazienkowy z wieszakiem dwuramiennym, uchwytem do papieru toaletowego i wiszącą szczotką WC, kolekcja Classic, Stella.

Firma ANDEX również zajmuje się produkcją akcesoriów łazienkowych od 1995 r. W ofercie posiada sześć kolekcji: CLASSIC, SANIBELLA, MODERN, NOVEL, BEZ BARIER oraz TECHNIC – oferując zróżnicowany asortyment gotowych produktów w tym: wieszaki, kosze prysznicowe, szczotki WC oraz mydelniczki.

kosz prysznicowy potrójny
Fot. Kosz prysznicowy potrójny chrom 552 CC, Andex.

Kolejnym uznanym producentem na rynku akcesoriów łazienkowych jest firma SalleMore. W trosce o pełne zadowolenie Klientów firma oferuje eleganckie i tanie komplety łazienkowe w trzech kolekcjach: ANDI, BRANDO, XEDOS. Wszystkie dostępne w ofercie wieszaki, lustra łazienkowe, stojaki (uchwyt) na papier toaletowy, wieszak na ręczniki, mydelniczkę i inne ciekawe akcesoria łazienkowe powstają na bazie wysokiej jakości materiałów.

mydelniczka
Fot. Mydelniczka produkcji firmy Salle More.

Z kolei grecki producent firma SANCO® posiada w swej ofercie ponad 100 kolekcji akcesoriów łazienkowych takich jak: wieszaki na ręczniki, dozowniki mydła czy mydelniczka. Niezbędne kosze na śmieci czy też szczotki do toalety.

haczyk podwójny z kryształami
Fot. Haczyk podwójny z kryształami Svarovskiego z kolekcji Angel, Sanco.

Nowe akcesoria wnoszą do każdej łazienki nutkę awangardy. Ciekawe akcesoria łazienkowe to niezbędne elementy wyposażenia naszych domów. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama produktów z zakresu akcesoriów łazienkowych, które pozwalają kreować przestrzeń idealną odpowiadającą indywidualnym gustom. Akcesoria to detale, które idealnie uzupełniają aranżację pomieszczenia.