Modne płytki łazienkowe – drewnopodobne, imitujące beton i patchworkowe

płytki do łazienki o wyglądzie drewna Fot. Płytki łazienkowe o wyglądzie drewna, homedit.com.

Drewnopodobne, patchworkowe i imitujące beton – to jeden z najpopularniejszych wzorów płytek w tym sezonie. Bogata oferta kolorów, formatów i faktur płytek tego rodzaju umożliwi aranżację nimi niemal każdego wnętrza. Zobaczcie najciekawsze przykłady płytek o takich wzorach.

Płytki łazienkowe o wyglądzie drewna

Naturalny klimat – rustykalny lub ekologiczny – doskonale współgra z drewnem. Obydwie aranżacje są teraz na czasie. Jednak materiał ten w łazience to niekiedy, nawet dla dużych jego zwolenników, zbyt problematyczny wybór. Można zdecydować się na płytki łazienkowe drewnopodobne, a efekt będzie ten sam. Do wyboru są płytki imitujące różne gatunki drewna. Wszystkie dodadzą temu wnętrzu ciepła i naturalności. Inne pomysły na łazienkę z płytkami drewnopodobnymi to styl zen oraz skandynawski. Styl skandynawski to przede wszystkim biel. Jednak niewielki obszar wyłożony drewnem albo płytkami je imitującymi to sposób na ocieplenie łazienki.

drewnopodobne płytki łazienkowe
Fot. Biała łazienka z płytkami przypominającymi wyglądem drewno, homedit.com.

Płytki imitujące beton do łazienki

Popularnym trendem są również szare płytki łazienkowe, imitujące beton. Jest to jeden z najważniejszych materiałów wybieranych do wnętrz w stylu industrialnym. Płytki imitujące beton mogą się też znaleźć na ścianach, jak i podłogach, pokrywać duże powierzchnie lub niewielkie fragmenty. Nie muszą być na całym obszarze łazienki, by zrobić duży efekt. Całe wnętrze w stylu przemysłowym to może nazbyt wiele do łazienki. Jednak pewne jego elementy dodadzą jej charakteru. Szare, przypominające beton, płytki łazienkowe na podłodze lub ścianie dodadzą szyku każdej łazience.

płytki imitujące beton
Fot. Łazienka z płytkami imitującymi beton, ats.sydney.

Patchworkowe płytki łazienkowe

Patchwork na ścianach bądź podłodze łazienki? Dlaczego nie? Są i płytki ceramiczne dające taki efekt. Ze względu na wyrazistość nie kładzie się ich na całym obszarze. Wykłada się nimi podłogę albo wybrany obszar ścian lub ściany. Kiedy kładzie się je na podłogę, tworzy to efekt dywanu. Doskonale sprawdzają się takie płytki łazienkowe, kiedy pozostała część wnętrza jest jednolita kolorystycznie. Płytki patchworkowe dodadzą ciepła i piękna każdej łazience!

Łazienka z płytkami drewnopodobnymi, imitującymi beton albo patchwork – trzy tak różne wnętrza. Każde z nich będzie piękne, choć na swój własny sposób. Mając tak ciekawe i różnorodne możliwości w zakresie wyboru płytek, można stworzyć ciekawą aranżacyjnie przestrzeń, zgodną z własnym gustem oraz osobowością.

płytki patchworkowe do łazienki
Fot. Płytki patchworkowe w łazience, idealhome.co.uk.