Modne kolory mebli kuchennych

Modne kolory mebli kuchennych Fot. Kuchnia z linii Legno/Nova Lack, Nolte Küchen

Kolory mebli kuchennych przesądzają o wyglądzie i charakterze wnętrza. W zależności od panujących trendów pewne odcienie zyskują na popularności, natomiast inne wybierane są mniej chętnie. Niektóre kolory mebli kuchennych są jednak ponadczasowe i zawsze prezentują się interesująco. Jaką barwę wybrać, aby stworzyć modną, a zarazem stylową kuchnię? 

Kolory mebli kuchennych i ich znaczenie 

Wybierając meble kuchenne powinniśmy brać pod uwagę ich funkcjonalność oraz jakość wykonania. Ten rodzaj zabudowy narażony jest bowiem na intensywną eksploatację, a także oddziaływanie szkodliwych czynników, np. wilgoci i zmiennych temperatur. Dla większości z nas nie mniej ważny jest jednak również wygląd mebli kuchennych. Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na aspekty praktyczne zabudowy, ale również jej walory wizualne. Kuchnie w wielu domach stały się bowiem najważniejszym pomieszczeniem – obecnie nie tylko przygotowujemy w nich samodzielnie posiłki, ale również gotujemy i przesiadujemy w nich wraz ze znajomymi. Ponadto niezwykle modne stały się kuchnie otwarte lub półotwarte. Ich połączenie z salonem czy jadalnią sprawia, że zyskują one charakter pomieszczenia reprezentacyjnego, które współdecyduje o wyglądzie całego mieszkania.

Kolory_mebli_kuchennych.jpg
Fot. Kuchnia z linii Frame Lack, Nolte Küchen

Jednym z decydujących elementów wpływających na charakter wnętrza są kolory mebli kuchennych. Które z nich wybrać, aby podkreślić styl kuchni i stworzyć aranżację, która zachwyci domowników i gości?

Najmodniejsze kolory mebli kuchennych

  • Biel – ten kolor przez kilka ostatnich sezonów królował w aranżacjach kuchennych. Szczególną popularnością cieszyła się biel w połysku. Mimo tego, że obecnie biel stopniowo wypierana jest przez inne kolory mebli kuchenny, to nadal jest ona dobrym wyborem. Dlaczego? Białe meble prezentują się nowocześnie i stylowo. Stanowią doskonałe tło dla innych elementów wystroju kuchni – ta neutralna, a zarazem elegancka barwa harmonijnie komponuje się z innymi kolorami. Biel sprawdzi się także wówczas, kiedy chcemy optycznie powiększyć niewielką kuchnię (zwłaszcza biel w połysku). Ponadto jest to dobry wybór, jeżeli kuchnia jest otwarta na salon i chcemy stworzyć bezpiecznie połączenie aranżacyjne tych dwóch pomieszczeń. Jeżeli poszukujemy modnych rozwiązań, możemy postawić na biel w macie, ponieważ to właśnie matowe powierzchnie są obecnie na topie.

Kolory_mebli_kuchennych_2.jpg

Fot.  Kuchnia z linii Trend Lack/ Soft Lack, Nolte Küchen

  • Szarość – szary kolor (podobnie, jak biel i beż) dobrze komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jaki i klasycznymi aranżacjami. Warto rozważyć jego wybór w przypadku dużych kuchni, ponieważ szare meble mogą wizualnie przytłoczyć niewielkie pomieszczenie.  Jeżeli jednak chcemy wykorzystać szarą zabudowę w małej kuchni, wówczas uzupełnijmy ją jasnymi elementami, np. wykańczając ścianę modnymi, połyskującymi płytkami typu „mero”. Szary pięknie komponuje się również z żółcią – te dwa kolory mebli kuchennych świetnie się uzupełniają. Soczysta i energetyczna żółć ciekawie przełamują szarą barwę i wprowadza do wnętrza radosny akcent. Takie udane połączenie możemy zobaczyć na przykładzie kuchni Terraced house niemieckiego producenta mebli kuchennych na wymiar, firmy Nolte Küchen.

Kolory_mebli_kuchennych_3.jpg
Fot. Projekt kuchni Terraced house, Nolte Küchen

  • Beż – to klasyk gatunku w świecie aranżacji. Beż jest ciepłym, eleganckim i ponadczasowym kolorem mebli kuchennych. W tym sezonie bardzo popularne są fronty kuchenne wykończone matowymi odcieniami beżu, które łączy się m.in. z szarymi i białymi powierzchniami.

Drewno – kolor natury

Omawiając kolory mebli kuchennych nie można pominąć również powierzchni o drewnianym wybarwieniu. Drewno naturalne, forniry, ale także laminaty imitujące ten materiał przeżywają swój renesans. Drewniane motywy są obecne w wielu projektach renomowanych producentów mebli kuchennych. Między innymi Nolte Küchen w swoich najnowszych kolekcjach łączy drewniane powierzchnie z bielą, szarościami i beżami, wprowadzając je zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych projektów.

Kolory_mebli_kuchennych_5.jpg
Fot.  Kuchnia z linii Artwood/Feel, Nolte Küchen

Nowe linie laminatów Artwood od Nolte perfekcyjnie odwzorowują rysunek drewna. Laminaty są przy tym bardzo wytrzymałe oraz łatwiejsza w pielęgnacji niż ich naturalny odpowiednik.