Sypialnia w stylu glamour

sypialnia w stylu glamour

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour? Na jakie dodatki się zdecydować? Który kolor będzie najodpowiedniejszy, aby uwydatnić cechy tego stylu? Czy meble do sypialni mogą być glamour? Na te, oraz wiele innych pytań, odpowiemy, przedstawiając przykłady aranżacji.

 

Styl glamour łączy w sobie jednocześnie hołd dla tradycji, jak i zaskakujące zestawienia błyszczących elementów. Kontrast to drugie imię glamour. Dlatego łączenie pozornie niepasujących do siebie kolorów jest tutaj pożądane.
Meble do sypialni w stylu glamour mogą kształtem przypominać siedemnastowieczną szafeczkę, a barwą roziskrzoną kulę dyskotekową. Głównym celem tego stylu jest zaskoczenie. UWAGA! Z tego powodu łatwo wpaść w pułapkę „glamouromanii” i bardziej jak do oryginalności stylu zbliżyć się do kiczu. Nadając pomieszczeniu charakter glamour warto zdecydować się na dwa – trzy wyraziste elementy glamour a resztę wystroju pozostawić w bardziej stonowanym stylu.

Sypialnia w stylu glamour

Meble do sypialni aranżowanej w tym klimacie mogą stanowić np.  połączenie błyszczącej bieli lub czerni z kamieniem, stalą albo z imitacją skóry.
Czerń łóżka i parkietu połączona z różowo-białą barwą ścian, kremowym odcieniem dywanu i oryginalnymi meblami do sypialni, to jeden z bardziej popularnych pomysłów na wystrój w stylu glamour.
Inną bardziej ekstrawagancką inspiracją jest połączenie głębokiego brązu z jasno-skórzanymi meblami do sypialni oraz z purpurowymi dodatkami. Centrum sypialni stanowi jednak lustro, które jest umieszczone nad łóżkiem, a swoim kształtem imituje świecące słońce. Po obu stronach wezgłowia wiszą lśniące szklane detale, co doskonale współgra z pstrokatą tylną ścianą pomieszczenia. W przypadku tej aranżacji szklane ozdoby są aluzją do dziewiętnastowiecznych roziskrzonych kryształami wnętrz, natomiast umieszczone w sypialni meble nawiązują do stylu klasycznej elegancji.

sypialnia styl glamour

Ostatnio w stylu glamour bardzo modne stają się barwy pastelowe, w tym seledyn i kolor morski, które powoli zastępują blichtrowy róż. Seledyn i morski doskonale komponują się z bielą i beżem, co często wykorzystują projektanci mebli do sypialni, którzy łączą te odcienie z dekoracyjnymi białymi kropkami, kwiatami lub wymyślnymi deseniami, otrzymując świeży oraz unikalny wygląd pomieszczenia.
W stylu glamour ważną rolę odgrywają również zasłony, które czasami są drobnym dodatkiem, a czasami ciężkim, przykuwającym uwagę elementem wystroju. Bardzo często to właśnie one dopełniają charakter mebli do sypialni albo nawet stanowią wyrazistszy akcent niż one same.
Bogactwo, przepych, luksus, złocenia, dekoracyjność i zaskakujące zestawienia materiałów, faktur oraz detali – to właśnie najczęściej spotykane elementy wystroju glamour, które można zobaczyć w sypialni aranżowanej w tym stylu.

sypialnia w stylu glamour

Dodatki w stylu glamour

Charakter pomieszczenia w stylu glamour zależy nie tylko od mebli ale również od dodatków i akcesoriów. Decydując się na pokój sypialny w tym klimacie, trzeba pamiętać, że nie tyle umeblowanie sypialni, co właśnie poszczególne elementy dekoracyjne będą decydować o ostatecznym efekcie wizualnym.

 

Istotna rolę odgrywa oświetlenie sypialni. W znacznym stopniu to dzięki niemu zostaje zaakcentowany styl glamour. Poza tym ważną rolę odgrywa ściana znajdująca się za wezgłowiem łóżka, to ona jest swoistym centrum pomieszczenia. Na ścianach ciekawie będą prezentować się nowoczesne obrazy oraz lustra. Pościel to także wyraziste dopełnienie mebli w sypialni.
Ciekawym uzupełnieniem aranżacji w stylu glamour mogą być najzwyklejsze przedmioty: stara ramka na zdjęcie, niemodne już żyrandole, mosiężne świeczniki, regał ze starymi książkami, czy nawet zwykłe szklane butelki, które odpowiednio ustawione i oświetlone będą pełnić funkcję niezastąpionej ozdoby.

sypialnia glamour

W sypialni w stylu glamour często pojawiają się pasy zebry. Motyw ten może pojawić się na pościeli, na dywanie, ale coraz częściej ozdabia się nim meble. Na przykład mała komoda w nieregularne biało-czarne pasy doskonale komponuje się na tle białej lub ciemnej ściany. Dodatkowo jest meblem do sypialni, który może zostać wykorzystany jako szafka nocna albo nawet jako mały stolik. To bardzo nowoczesny pomysł na ozdobienie sypialni glamour.

Urządzając sypialnię w stylu glamour, należy pamiętać, że od dekoracyjności łatwo przejść do kiczu, dlatego zanim podejmie się decyzję o ostatecznej aranżacji wnętrza, warto poszukać w Internecie ciekawych inspiracji lub zasięgnąć rady u dekoratora. Przypominamy również, że meble w sypialni w stylu glamour powinny być połączeniem kilku materiałów, ale nie muszą stanowić centrum pomieszczenia, owym najważniejszym elementem mogą być pozornie niewiele znaczące dodatki lub faktura i kolorystyka ścian.