Ciemne meble do salonu

Ciemne kolory dodają wnętrzu elegancji i klasy. Możemy wprowadzić je do salonu za pomocą odcienia ścian, jednak takie rozwiązanie sprawdzi się jedynie w przestronnych i dobrze oświetlonych wnętrzach. Znacznie bardziej uniwersalne są ciemne meble, które nie zdominują aranżacji, ale w subtelny i wysmakowany sposób nadadzą jej ponadczasowy szyk.  Są kolory, które nigdy nie wychodzą z mody i stale pojawiają się w kolekcjach producentów mebli.  Tak jest m.in. w przypadku czerni, brązu czy bieli. Ciemne, jak i jasne meble do salonu są tymi, na które warto postawić, kiedy chcemy zaaranżować stylowe i ponadczasowe wnętrze.

Ciemne meble do salonu w wersji luksusowej

Skupmy się jednak na ciemnej kolorystyce, która w ostatnich sezonach stała się szczególnie popularna. Na targach mebli kuchennych EuroCucina 2016 ciemne barwy zdecydowanie dominowały w prezentowanych ekspozycjach. Ten sam trend można było zauważyć również w kolekcjach światowych producentów mebli do pokoi dziennych. Tym samym ciemne meble do salonu stały się jednym z aranżacyjnych hitów! Dla podkreślenia ich wytwornego charakteru możemy łączyć je z dekoracyjnymi żyrandolami, obrazami w zdobionych ramach czy jasnym marmurem (np. w postaci blatu stolika).

O stylu mebli decyduje nie tylko kolor, ale w dużej mierze również materiał, z którego są wykonane. Jednym z najbardziej cenionych surowców w meblarstwie jest drewno – meble na jego bazie wyróżniają się wyjątkową elegancją i klasą. Drewniane meble do salon pomogą wykreować nam wysmakowane wnętrze, przy czym szczególnie dobrze prezentują się w klasycznych aranżacjach.

Ciemne meble do salonu
Fot. Księga mebli

 

Ciemne meble do każdego salonu!

Ciemne meble możemy z powodzeniem wprowadzić również do bardziej stonowanych aranżacji. Wystarczy, że wybierzemy nowoczesne wyposażenie o prostym wzornictwie, które nie zdominuje wystroju. Sprawdzi się ono szczególnie w przypadku niewielkich salonów, gdzie wszystkie elementy należy dobierać z dużą starannością. Jak zatem zaaranżować mały pokój dzienny z ciemnymi meblami?

  • Aby uzyskać elegancki kontrast i wyeksponować meble, ustawmy je na tle jasnej ściany. Dodatkowo w ten sposób rozjaśnimy wnętrze i dodamy mu przytulności.
  • Wyposażmy pokój w kilka źródeł światła, które uzupełnią główne oświetlenie sufitowe oraz obdarzą wnętrze nastrojowością. Jednym z nich może być dekoracyjne oświetlenie LED, które niekiedy montowane jest w przeszklonych częściach mebli (np. w witrynach).

Funkcjonalność w parze z estetyką

Meble do salonu – oprócz pięknego wyglądu – muszą być trwałe i funkcjonalne. Szczególnie w niewielkich mieszkaniach, gdzie salon często pełni również rolę jadalni bądź sypialni. Wówczas meble powinny zapewnić miejsce do przechowywania nie tylko książek, ulubionych płyt czy fotografii, ale również zastawy stołowej oraz odzieży.

  • Rada – przed wyborem mebli do salonu zastanówmy się, jakie dokładnie rzeczy będziemy chcieli w nich przechowywać, aby uniknąć późniejszych trudności z funkcjonalnym zagospodarowaniem wnętrza.

Salon zazwyczaj służy nam również jako pokój telewizyjny, zatem dobrze, aby meble do salonu posiadały przestrzeń dostosowaną dla odbiornika telewizyjnego. Dzięki temu nie będziemy musieli kupować osobnej szafki rtv. Takie meble znajdziemy m.in. w sklepie internetowym Księgamebli (www.ksiegamebli.pl). Zakupy on-line oszczędzają nasz czas, a tym samym zyskujemy go więcej na urządzenie swojego idealnego salonu.