Łazienki z jasnego marmuru

łazienka z marmurem

Biel to ponadczasowy trend obecny w aranżacjach łazienek. Kolor ten nadaje pomieszczeniu lekkości oraz stonowanej elegancji. Dodatkowo powiększa optycznie małe wnętrza. Ciekawym pomysłem na białą łazienkę, jest wykończenie jej jasnym kamieniem naturalnym, np. szlachetnym marmurem.

Kamienie naturalne to luksusowa alternatywa dla płytek łazienkowych. Szczególnie marmur nadaje pomieszczeniu szykownego charakteru. Jego białe odmiany, takie jak np. Bianco Carrara, Bianco Sivec, Bianco Lama, Bianco Neve pomogą wykreować piękne, jasne wnętrze. Dodatkowo posiadają one różne użylenie, które nadaje im niepowtarzalny wygląd (z tego względu przed zakupem marmuru warto osobiście upewnić się czy wybrana partia jest zgodna z naszymi oczekiwaniami).

łazienka wykonana w jasnym marmurze

Biały marmur to delikatny kamień, dlatego nie należy stosować go na zewnątrz czy w miejscach, w których może mieć kontakt z silnie barwiącymi substancjami. Natomiast łazienka jest dla niego bezpiecznym otoczeniem. Po odpowiedniej impregnacji  marmur może zostać użyty jako wykończenie podłogi i ścian, również tych znajdujących się bezpośrednio obok wanny, prysznica czy umywalki. Ze względu na obecność wapieni w marmurze, kamień nie może być czyszczony środkami, które zawierają kwasy. Na rynku obecne są preparaty specjalistyczny przeznaczone do pielęgnacji tego luksusowego materiału.

łazienka w jasnym marmurze

Marmur dostępny jest w różnych wariantach, m.in. jako płytki, mozaiki, duże płyty czy blaty łazienkowe, co stwarza dużą swobodę aranżacyjną. Można wykończyć nim całe pomieszczenie lub zastosować jedynie jako element towarzyszący innym materiałom, np. drewnu.

jasnomarmurowa łazienka