Ciekawe pomysły na oświetlenie garderoby!

oświetlenie garderoby

Jak się wydaje oświetlenie garderoby to temat nie tyle estetyczny, co techniczny, tymczasem dostępna na rynku wielość rozwiązań stwarza nam nowe możliwości podejścia do tematu. Korzystając z nich, tworzymy wnętrze funkcjonalne i estetyczne.

 

Aby korzystać z garderoby, musimy ją odpowiednio oświetlić. Oświetlenie przecież pozwoli nam właściwie ocenić nasze starania przed wyjściem na zewnątrz, a także odnaleźć zapomniany już element garderoby, który właśnie teraz świetnie się nada do założenia. Do niedawna można było korzystać tylko z oświetlenia sufitowego i różnych pseudo reflektorków, które to oświetlenie nie pozwalało właściwie ani docenić kolorów ani odcieni garderoby, jaką sobie przygotowaliśmy. Pozostają jeszcze przepastne czeluście szaf, które także trzeba jakoś odwiedzić od czasu do czasu, szukając czegoś, co powinno tam przecież być, zaś bez odpowiedniego oświetlenia mamy mało szans na sukces. Aby właściwie ocenić nasze potrzeby zależne przecież od pojemności i wielkości naszej garderoby, musimy przyjrzeć się kilku rozwiązaniom wspomagającym tradycyjne sufitowe oświetlenie.

oświetlenie do garderoby

Na początku należy wymienić lampki dość powszechnie używane. Są one umieszczone na różnego rodzaju wysięgnikach, co pozwala doświetlić wnętrze szafy oraz pomieszczenie wokoło. Innym rodzajem rozwiązania jest cokół świetlny zbudowany wokół szaf lub też wbudowany w podwieszony sufit. Jeszcze innym, meblowe reflektorki wbudowane w sufit lub przymocowane do mebla w jego wnętrzu. Jednak przebojem ostatniego czasu jest oświetlenie ledowe. Po pierwsze, bo bardzo oszczędne; po drugie, bo niesłychanie wygodne. Występuje ono w prawie dowolnych formach, od plafonów, poprzez listwy, aż do elementów pojedynczych na taśmie samoprzylepnej zasilanymi bateriami. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie światła w drążku, na którym wiszą ubrania.

oświetlenie garderoby na poddaszu