Modne meble łazienkowe w kolorze drewna

Meble inspirowane wyglądem litego drewna są jednym z najmodniejszych rozwiązań w  aranżacjach łazienek. Wprowadzają do wnętrza naturalny klimat i przytulność, które współgrają z ich nowoczesną budową. Stanowią zatem praktyczną alternatywę dla mebli wykonanych z prawdziwego drewna.

 

Drewno uważane jest za jeden z najbardziej szlachetnych materiałów do produkcji mebli. Szafki wykonane z tego surowca są jednak dość kosztowne. Ponadto nie każdy gatunek drewna sprosta warunkom panującym w łazience, takim jak podwyższona wilgotność i zmienne temperatury. Jeżeli jednak jesteśmy zdecydowani na meble wykonane z litego drewna, najlepszym wyborem będą wyroby z egzotycznych gatunków, np. teczyny. Alternatywą są szafki wykonane z płyt MDF, które wiernie naśladują wygląd drewnianym mebli.

drewno w łazience
Fot. Meble Sycylia, Antando

Meble z kolekcji Sycylia łączą prostą, nowoczesną budowę z powierzchnią imitującą wygląd wiekowego, nadszarpniętego zębem czasu drewna. Wyraźny rysunek drewna, pęknięcia i głęboka, ciemna barwa to wyróżniki tej kolekcji. Mimo swojej nowoczesnej, prostej budowy meble doskonale sprawdzą się również w stylizowanych aranżacjach: rustykalnych, klasycznych – wszędzie tam, gdzie przedmioty „z duszą” mają swoją wartość.
W kolekcji Sycylia znajdują się: szafka pod umywalkę, umywalka błyszcząca, lustro i regały dwudrzwiowe. Szafki mają szerokość i wysokość równą 45 cm lub ich wielokrotności (90 i 135cm).

drewniane meble w łazience
Fot. Meble Ambiente, Devo

Kolekcja mebli Ambiente to propozycja dla miłośników wnętrz urządzonych w orientalnym stylu. Proste formy i uporządkowane linie przywodzą na myśl meble obecne w azjatyckich wnętrzach. Ich lekką formę podkreśla przestrzeń pozostawiona między podstawą mebli a posadzką. Efekt ten uzyskano m.in. poprzez podwieszany sposób montażu słupka. Taka konstrukcja sprzyja również utrzymaniu porządku w łazience – bez trudu można bowiem dotrzeć do przestrzeni znajdujących się pod meblami i swobodnie je wyczyścić.
W skład kolekcji Ambiente wchodzi szafka pod umywalkę o wymiarach 100 x 81 x 45 cm, wiszący półsłupek ze szklanymi półkami o wymiarach 40 x 100 x 26 cm i lustro. Meble dostępne są w trzech odcieniach drewna.

drewniane meble do łazienki
Fot. Meble Calidris, Dansani

Kolekcja mebli Calidris została stworzona z myślą o kompleksowym wyposażeniu łazienki. I tak znajdziemy w niej szafki podumywalkowe przeznaczone zarówno dla niewielkich, jak i dużych umywalek, słupki wiszące o różnej wysokości, lustra i szafki z lustrami, wieszaki na ręczniki i niewielkie półeczki. Wygląd drewna harmonijnie komponuje się z bryłą mebli, dając uporządkowany oraz przyjemny w odbiorze efekt wizualny.

meble z drewna do łazienki
Fot. Meble Duero, Grupa Armatura

Kolekcja mebli Duero została wykonana z odpornej na wilgoć płyty MDF. Na tle prostych, jasnych frontów w kolorze Dąb Sonoma wyróżniają się duże, prostokątne uchwyty, które podkreślają nowoczesny wygląd mebli. Szafka podumywalkowa wyposażona jest w zawiasy z cichym samodomykiem.

Dopełnieniem każdej aranżacji są dodatki. Ciekawym uzupełnieniem mebli imitujących drewno mogą być np. wiklinowe koszyki na akcesoria czy stylizowane pojemniki na kosmetyki.