Jak efektywnie zagospodarować narożniki w garderobie?

narożniki w garderobie

Dostęp do wnętrza szafy znajdującej się w narożniku zazwyczaj nie jest łatwy. System do drzwi składanych WingLine L znacząco ułatwia otwieranie szaf w zabudowie narożnej, nadając im również estetycznego wyglądu.

Narożniki to miejsca, które sprawiają trudności w ich efektywnym wykorzystaniu. Problemami pojawiającymi się przy aranżowaniu tej przestrzeni są czasami niedostosowanie okuć do drzwi meblowych do układu narożnika czy estetyczne zamknięcie szafy narożnej. Z tych powodów część projektantów rezygnuje z mebli narożnych kosztem utraty miejsca do przechowywania.

Łatwy dostęp do szafy narożnej

Coraz częściej przestrzeń ta jest wykorzystywana, nie tylko w kuchni, ale i w sypialni czy korytarzu. System do drzwi składanych i przesuwnych WingLine L firmy Hettich znakomicie sprawdza się jako sposób na umieszczenie w narożniku pomieszczenia garderoby.

– Podczas  otwierania drzwi składane w systemie WingLine L „łamią się” na mniejsze fronty, a złożone skrzydła nie utrudniają dostępu do wnętrza szafy. Żaden inny system przesuwny czy rozwierany do frontów nie jest w stanie zaoferować takiego komfortu – o działaniu systemu opowiada Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. Dzięki systemowi WingLine L miejsce narożne w szafie można efektywnie zagospodarować, mieszcząc w nim drążki ubraniowe czy półki. – Okucie pewnie przytrzyma drzwi w otwartej pozycji, zapobiegając samoistnemu cofnięciu się złożonych skrzydeł  – wyjaśnia Joanna Nowak.

system do drzwi w szafach narożnych
Fot. System WingLine L do szaf narożnych, Hettich Polska

Systemy drzwi komponują się ze sobą

Drzwi składane można zastosować w całej zabudowie szafy, tak na prostej ścianie i w narożnikach. Możliwe jest też zastosowanie w części garderoby systemu przesuwnego, jak np. Inline XL, który będzie się dobrze komponować wizualnie z zabudową z drzwiami składanymi. Ponadto, systemy umożliwiają stosowanie wielu różnego rodzaju materiałów frontowych: lacobeli czy płyt lakierowanych.

Fot. Narożnik z systemem do drzwi składanych WingLine L, Hettich Polska.

Ponadto szafka narożna nie musi być wyposażona w uchwyty, co umożliwia otwieranie drzwi jednym ruchem dłoni – Wystarczy doposażyć system WingLine L w moduł otwierania Push to move. Naciśnięcie na bezuchwytowy front powoduje automatyczne, całkowite rozsunięcie skrzydeł drzwi i odsłonięcie zawartości szafy. Po zamknięciu drzwi idealnie przylegają do korpusu szafy, tworząc z pozostałą częścią zabudowy atrakcyjny wizualnie efekt dużej, gładkiej płaszczyzny – tłumaczy Joanna Nowak.

system do drzwi składanych
Fot. System drzwi składanych umożliwia łatwy dostęp do środka szafy, Hettich Polska.

Ponadto, drzwi można doposażyć dla własnej wygody w opcję Silent System, gwarantującą ciche domykanie frontów. System WingLine L pozwala na zastosowanie w szafach drzwi składanych o wysokości nawet do 2 400 mm i szerokości jednego skrzydła do 600 mm. To umożliwia na optymalne wykorzystanie narożnika jako pojemnej garderoby.

garderoba w narożniku
Fot. Pojemna narożna garderoba, Hettich Polska

Jeśli dodamy do tego, że sprawnie domykające się szafki estetycznie komponują się ze sobą, pomimo ich usytuowania w narożniku, można powiedzieć, iż dzięki systemowi WingLine L nie trzeba już rezygnować z wykorzystywania trudno dostępnych miejsc w rogu pomieszczeń. Umieszczenie tam garderoby sprawi, że zyskamy w mieszkaniu dużo dodatkowego miejsca.