Jak zaaranżować sypialnię w stylu shabby chic?

Nastrojowość, romantyzm, tradycja, delikatność i zmysłowość – to pięć określeń, które najlepiej charakteryzują sypialnię urządzoną w stylu shabby chic. Taki wystrój gwarantuje relaksujący klimat. Shabby chic ukoi do snu oraz stworzy niepowtarzalne tło dla najpiękniejszych chwil spędzanych w ramionach ukochanej osoby.  

 

Sypialnia w stylu shabby chic?

Shabby chic jest ciekawą i inspirującą mieszanką różnych stylów aranżacji wnętrz. Z vintage czerpie kontrastowość oraz łączenie przeciwieństw, ze stylu rustykalnego – przytulność, swojskość, charakter wiejskiej chaty albo dworski klimat, natomiast ze stylu angielskiego – przemieszanie klasyki z nowoczesnością. Shabby chic łączy zatem przeszłość z najnowszymi trendami.

Shabby chic – co to takiego?

Urządzając pokój w stylu shabby chic, nie można zapomnieć o starych lub specjalnie postarzonych meblach oraz o delikatnych, jasnych kolorach ścian i dodatków. We wnętrzu tego typu zazwyczaj dominuje biel, róż, beż, żółć lub błękit, a łóżko udekorowane jest dużymi ozdobnymi poduszkami.

Najciekawsze aranżacje

Najważniejszym elementem sypialni w stylu shabby chic jest łóżko z bogato zdobionym zagłówkiem oraz fantazyjnie rzeźbionymi nogami. To właśnie ten mebel powinien gwarantować spokojny sen oraz wyraziście oddawać klimat minionych epok.

sypialnia shabby chic

Ściany można również udekorować staromodną wzorzystą tapetą, która dopełni piękno tradycyjnych mebli stojących w sypialni.

shabby chic sypialnia

W pomieszczeniu w stylu shabby chic nie może również zabraknąć wzorzystych dodatków. Dekoracje najczęściej ozdabiane są motywem róży, który pięknie prezentuje się zarówno na pościeli jak i na elementach wystroju (wazonach, lampach czy świecznikach). Interesującym pomysłem jest zaaranżowanie wnętrza sypialni w stylu shabby chic jak pokoju „małej księżniczki”. W takim wnętrzu powinien dominować róż połączony ze stonowaną zielenią lub błękitem, a całość powinny dopełniać koronkowe białe dodatki oraz falbanki. Ozdoby przypominające zabawki łączą infantylność z nowoczesną elegancją.

shabby chic w sypialni

Zaaranżowanie sypialni w stylu shabby chic jest ciekawą inspiracją, ponieważ pozwala stworzyć, w zaciszu nowoczesnego domu, zakątka, w którym króluje tradycja, spokój i romantyczny nastrój. Taki klimat sprzyja efektywnemu odpoczynkowi i wyciszeniu.