Najciekawsze pomysły na zagłówek łóżka

zagłówek z desek

Zagłówek ma za zadnie zapewnić wygodne oparcie podczas wypoczynku w pozycji półleżącej, np. wówczas, kiedy czytamy książkę. Jednak pełni on również rolę dekoracyjną – przesądza o wyglądzie łóżka i wpływa na wystrój całej sypialni. Zobaczmy kilka ciekawy pomysłów na stylowy zagłówek.

1.Tapicerowany zagłówek

Jeżeli chcemy dodać wnętrzu elegancji i stylu, tapicerowany zagłówek jest ku temu idealny. Miękkie, zazwyczaj pikowane obicie wygląd bardzo klasycznie. Przywodzi na myśl m.in. luksusowe wnętrza w stylu glamour.  Aby wprowadzić ten element do swojej sypialni, nie musimy kupować nowego łóżka z gotowym zagłówkiem. Wielu producentów oferuje samodzielne zagłówki, które można dopasować do już posiadanego łóżka. Ich wybór jest szeroki, szczególnie pod względem kolorystyki.

zagłówek tapicerowany

2. Zagłówek z drewnianych desek

To rozwiązanie dla miłośników naturalnych aranżacji. Pasuje przede wszystkim do wnętrz w stylu skandynawskich i rustykalnych. Jeżeli jednak wybierzemy ciemne drewno i dodatkowo zabezpieczymy je lakierem, uzyskamy elegancki zagłówek, który będzie harmonijnym dopełnieniem klasycznej sypialni.  Drewno wprowadza również do wnętrza piękny, naturalny zapach (a sosna dodatkowo ma właściwości antystatyczne, dlatego świetnie sprawdzi się w sypialni alergika). Drewniany zagłówek jej oryginalny i wyrazisty, jednak nie zapewni on miękkiego oparcia dla głowy i pleców. Niezbędne będą więc dodatkowe poduszki. Jednak czego nie robi się dla pięknej aranżacji, prawda?

zagłówek nad łóżkiem

3. Zagłówek i schowek w jednym

W mniejszych sypialniach każde miejsce do przechowywania jest cenne. Jeżeli nie chcesz szczelnie zabudowywać swojej sypialni szafami i półkami, możesz zaaranżować schowki w bardziej dyskretny sposób. Pomocny w tym będzie zagłówek, który jednocześnie pełni rolę szafki. Jeżeli zostanie on dopasowany do koloru łóżka, stworzymy harmonijny i estetyczny zestaw.

Zagłówek ze schowkiem

We współczesnych aranżacjach zagłówek często staje się materiałem wykańczającym ścianę i sięga do samego sufitu. Wygląda to niezwykle efektownie, ale pociąga za sobą wyższe koszty zaaranżowania wnętrza. Tapicerowane czy drewniane wykończenie ściany wyniesie nas więcej niż standardowa farba. Jednak w zamian otrzymamy piękną, przykuwającą uwagę aranżację.