Trzy modne aranżacje salonu na jesień

Pokrowiec na sofę do nowoczesnego salonu

W jedną z najbardziej deszczowych i pochmurnych pór roku, jaką jest jesień, warto poprawić sobie nastrój metamorfozą wnętrza. Może się to odbyć przez wprowadzenie do salonu, żywych, ciepłych kolorów. Sposobem na odświeżenie wyglądu miejsca, w którym domownicy przebywają najczęściej może być wymiana pokrowca na salonową sofę.

Wymiana pokrowca to zmiana łatwa i szybka do przeprowadzenia, niewymagająca przy tym dużych kosztów finansowych. Nowe kolory i wzory potrafią odmienić oblicze salonu. Przedstawimy dzisiaj trzy sposoby ekspertów strony Dekoria.pl na ożywienie wnętrza, pozytywnie wpływającego na jesienny nastrój użytkowników salonu.

Żywe kolory, wyraziste akcenty

Stonowane i chłodne wnętrze potrafi ożywić jeden, mocny kolor pokrowca. W nowoczesnym salonie, w którym obecne są pastele, biele czy szarości dobrze sprawdzi się ciepły i wyrazisty akcent. Nawet gdy właściciel salonu ma pewne obawy przed jaskrawymi kolorami, wybór oliwkowej zieleni, brązów lub stonowanego limonkowego obecnych w kolekcji Etna, umożliwią relaks w przearanżowanym wnętrzu.

Miłośnikom wyrazistej i żywej kolorystyki poleca się takie odcienie, jak czerwień, pomarańcz, rdzę i żółć. By takie znaleźć wystarczy przyjrzeć się kolekcji Cotton Panama. Takie kolory przykują uwagę a także nadadzą wnętrzu radosnego i ciepłego charakteru.

pokrowiec na sofę o wyrazistych kolorach
Fot. Pokrowiec na sofę z kolekcji Cotton Panama, Dekoria.pl.
pokrowiec na sofę do klasycznych wnętrz
Fot. Pokrowiec na sofę z kolekcji Edinburgh, Dekoria.pl.

Florystyczny motyw do klasycznej aranżacji

Ożywcze tchnienie do salonu może wprowadzić też wybór pokrowca ze wzorzystym, kwiatowym motywem, charakterystycznym dla stylu angielskiego i prowansalskiego. Florystyczne motywy, np. z kolekcji Mirella i Londres sprawdzą się doskonale w salonach miłośników klasyki. Nadruki kolorowych kwiatów, wijących się pnączy i bujnych liści na białej lub pastelowej tkaninie uczynią salon miejscem nie tylko przytulnym, ale i romantycznym. Decydując się na kwiatowy pokrowiec, należy pamiętać o tym, by nie wprowadzać wielu różnych motywów. Właściciel salonu uniknie wtedy chaosu we wnętrzu i jego optycznego pomniejszenia.

pokrowiec na sofę z kwiatowym motywem
Fot. Pokrowiec na sofę Ektorp, kolekcja Londres.

Uniwersalna szkocka krata

Motyw szkockiej kraty na pokrowcu pasować będzie do pomieszczeń w stylu rustykalnym, gdzie wprowadzi nieco elegancji. Klasycznej aranżacji salonu z tego rodzaju pokrowcem nie zaszkodzą skórzane i drewniane dopełnienia. Motyw sprawdzi się również doskonale w nowocześnie zaaranżowanym salonie – przełamie tam swym ciepłem minimalistyczne i surowe rozwiązania. Najbardziej znany czerwony wzór nie musi stać się naszym wyborem. Motyw szkockiej kraty z kolekcji Edinburgh jest dostępny na Dekoria.pl w wielu odcieniach, od granatu do szarości, a każdy z nich jest dobrym sposobem na wprowadzenie do salonu domowego klimatu.

pokrowiec na sofę w szkocką kratę
Fot. Pokrowiec na sofę Stockholm, kolekcja Edinburgh.

Szybka metamorfoza salonu na jesień będzie łatwiejsza, gdy nowy pokrowiec można wybrać spośród około stu tkanin. Oprócz wyżej zaprezentowanych wariantów, doskonale pasujących do nowych i starych modeli sof IKEA takich, jak m. in. Ektorp czy kultowego Beddinge, w ofercie Dekoria.pl znaleźć można wiele innych kolorów i wzorów.

Więcej inspiracji na szybką, a zarazem odmieniającą wygląd salonu, aranżację można znaleźć na www.dekoria.pl. Sklep proponuje swoim klientom obniżone ceny nowych produktów nawet o 50%.